Hvězdičky

Xenie Beránková

Soubory ke stažení:

Následující akce

Pro tento ročník nebyly zatím přidány žádné akce.

Nejnovější aktuality

Říjen ve třídě Hvězdičky

V řijnu budeme společně poznávat plody podzimu. Vydáme se do lesa, pozorovat změny, které pomalu přichází a taky se porozhlédneme, jaká zvířátka se začala připravovat na zimu. Na konci měsíce si budeme povídat o ptáčcích, kteří nás na zimu opouští a odlétají pryč. Dále budeme upěvňovat pravidla třídy, pravidla v umývarně a pravidla bezpečného pohybu na vycházce a na zahradě.

A co nás tedy čeká?

10. 10. - Focení dětí s vánočním motivem.

28. 10. - Státní svátek.

29. - 30. 10. - Jsou na ZŠ podzimní prázdiny. Nahlaste, prosím, ve třídě docházku dítěte. Děkujeme.

Fotografování dětí v MŠ

Ve čtvrtek 10.10. proběhne v MŠ fotografování dětí s vánočním motivem (viz foto).

Je možné vyfotit i společnou fotografii sourozenců, kteří dochází do MŠ- prosím, včas nahlaste ve třídě.

Pokud někdo o fotografování nemá zájem, nahlaste tuto informaci také. Děkujeme.

Více informací u p. učitelek ve třídě.

Poprvé do školky

Milí rodiče,

začíná něco nového a začátek docházky do školky je pro Vaše dítě velkou změnou. Ta s sebou přináší spoustu pocitů a zážitků, se kterými se musí dítě vyrovnat:

má se přizpůsobit novému dennímu režimu, učit se novým pravidlům, např. že hračka nepatří jenom jemu, ale všem, vytvořit si důvěru k nové blízké osobě – paní učitelce, a mnoho dalšího.

Jak můžete svému dítěti pomoci:

- Používejte stejné rituály – pokud je to možné, voďte i vyzvedávejte dítě ve stejnou dobu. Používejte konkrétní údaje o tom, kdy si dítě vyzvednete - po obědě, po svačině - ne jen brzy, za chvíli. Neslibujte dětem, co nemůžete splnit, jen aby neplakaly. Rozlučte se krátce, neprotahujte to. Dlouhým loučením své dítě zbytečně stresujete.

- Buďte trpěliví a citliví – povídejte si o tom, co ve školce dítě dělalo a co nového se naučilo.

- Každá informace o Vašem dítěti je pro nás vítaná a pomůže nám zvolit správný přístup k němu.

Co sebou do školky

- Bačkorky (ne pantofle).

- Oblečení do třídy (může mít krátký rukáv) oblečení na pobyt venku (do plastového košíku v šatně).

- Pláštěnku, holínky, náhradní oblečení - jedno nechte v šatně a druhé přineste do třídy – tam bude uloženo ve skříni.

- Ručník s poutkem a pyžamo (v látkovém pytlíku) - v pondělí je přinesete čisté a v pátek si to vezmete na vyprání.

- Dále prosíme o balení mikrotenových sáčků, 3 balení papírových kapesníků a jedno menší balení vlhčených ubrousků.

Dávejte dětem takové oblečení, které si z větší části zvládnou obléci samostatně.

Vše podepište.

Děkujeme.

Co nás čeká v září?

Třídní schůzka s rodiči v naší třídě Hvězdičky se koná 3.9.2024 v 15:00hod. - vaše účast je důležitá. Přijďte, prosíme, bez dětí. Pokud se Vám termín nehodí, je možné při nástupu s učitelkou domluvit termín individuálně.

Krteček a kamarádi" - tak se jmenuje náš celoroční třídní vzdělávací program.

Krteček a jeho kamarádi nás budou provázet po celý školní rok. V září se budeme vzájemně poznávat, učit se jména kamarádů, svoji značku, seznamovat se s prostředím školky a s pravidly. Budeme cvičit, zpívat, tancovat, kreslit, tvořit a hrát si. Dále pak chodit na procházky do blízkého okolí a učit se samostatnosti v sebeobsluze v umývárně a na toaletě, trénovat oblékání a tak dále.

MATEŘSKÁ ŠKOLA ÚPICE
PLICKOVA 781, 542 32 ÚPICE