Berušky

Kalkusová Markéta, Bc. Křížová Dominika

Soubory ke stažení:

Následující akce

Pro tento ročník nebyly zatím přidány žádné akce.

Nejnovější aktuality

Září u Berušek

První dny ve školce

Milí rodiče,

vítáme Vás ve třídě Berušek. Začátek školní docházky je pro Vaše dítě velká změna. Ve školce je pro něj vše nové, nejen prostředí, děti a paní učitelka, ale i nový denní režim a pravidla, bez kterých se ve školce neobejdeme. A s tím přicházejí nové pocity a situace se kterými se dítě musí postupně vyrovnávat. Začíná získávat důvěru k nové osobě- k paní učitelce, zvyká si na kolektiv dětí, nové prostředí, denní režim a pravidla. Začíná adaptační období, které je velmi individuální a délka trvaní a průběh adaptačního období probíhá dle potřeb každého dítěte jednotlivě.

Jak můžete svému dítěti pomoct s adaptací?

Pokud je to možné, voďte i vyzvedávejte dítě ve stejnou dobu, snažte se o stejné rituály.  Informujte ho, kdy si ho vyzvednete konkrétně (po obědě, po svačině), neslibujte mu, co nemůžete splnit, jen aby neplakalo. V tomto období bude potřeba větší míra Vaší trpělivosti a citlivosti. Povídejte si s dětmi o tom, co ve školce dělaly a co se jim tam líbilo.

Informujte nás více o svém dítěti, abychom k němu zvolili správný přístup.

Rozlučte se krátce, neprotahujte to! Dlouhým loučením své dítě zbytečně stresujete!

Co sebou do školky?

Bačkorky (ne pantofle)

Oblečení do třídy (může být krátký rukáv, legíny, sukýnka, tepláčky, šaty)

Oblečení na pobyt venku (do tašek v šatně, se značkou, aby si to děti nepletly)

Pláštěnku, holínky, náhradní oblečení

Ručník s poutkem a pyžamo v látkovém pytlíku (v pondělí je přinesete čisté a v pátek si to vezmete na vyprání).

Dále prosíme 3 balení papírových kapesníků ( 2x krabička, 1x balíčky).

Prosíme, aby jste děti strojily dle aktuálního počasí, pokud možno do oblečení, které si děti budou schopné obléci samy.

Oblečení i obuv podepište!!!

Děkujeme.

Plánované akce

17.9.2024 -   třídní schůzka v 15:30hod   - vaše účast je důležitá, pokud se Vám termín nehodí, je možné při nástupu s učitelkou domluvit termín individuálně

Třídní vzdělávací program – září

V tomto měsíci se budeme hlavně adaptovat v novém prostředí MŠ, upevňovat pocit bezpečí a jistoty. Učit se dodržovat základní pravidla života v kolektivu. Budeme se učit orientovat v nových prostorách školky, poznáme nová třídní pravidla. Budeme si hrát, cvičit, zpívat, tancovat a tvořit. Učit se samostatnosti a sebeobsluze. Seznamovat se s novými kamarády – vzájemně se poznávat a chodit na procházky do blízkého okolí.

POHÁDKOVÝ ROK S KRTEČKEM

Krteček poprvé ve školce – adaptace

Krteček má nové kamarády

Nová školička – nová pravidla